Relacja z XII Chełmskiej Pielgrzymki Rowerowej na Jasną Górę

 

   Już po raz XII wyruszyliśmy na pielgrzymkowy szlak z Chełma na Jasną Górę. Tym razem trasa wiodła przez wschodnią i centralną Polskę. Hasło przewodnie XVII Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rowerowej brzmiało: Posłani w pokoju Chrystusa. Wyjechaliśmy 4 lipca z kościoła pw. Świętej Rodziny w Chełmie po mszy świętej. Podzieleni byliśmy na 3 grupach, w sumie było nas 50 osób, każdy jechał na swoim rowerze J Razem z nami ksiądz Karol i Tomasz, którzy przejechali z nami cały pielgrzymkowy szlak. Uczestnicy wieźli ze sobą intencje, modlitwy, prośby i podziękowania. Chcieli je złożyć przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej.

   Dzień pielgrzyma rowerowego rozpoczynał się śpiewem godzinek, mszą świętą koncelebrowaną przez naszych przewodników duchowych, a kończył konferencją i Apelem Jasnogórskim.
Po śniadaniu, bezwzględnie na pogodę wyruszaliśmy w drogę, dziennie przejeżdżaliśmy około 80 km. Na trasie staraliśmy się zwiedzać obiekty sakralne i historyczne. Byliśmy między innymi
w: Sanktuarium Matki Boskiej Kębelskiej w Wąwolnicy, Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Zwoleniu, Kościele pw. Świętego Piotra i Pawła w Radoszycach, Sanktuarium Świętej Anny Samotrzeciej w Św. Annie, Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Mstowskiej w Mstowie, Sanktuarium Świętego Ojca Pio na Przeprośnej Górce w Siedlcu. Wszędzie byliśmy podejmowani
ze staropolską gościnnością. Siły na trasie dodawał nam codziennie odmawiany różaniec, modlitwa Anioł Pański oraz indywidualne rozważania i rozmowy z Bogiem.

   Ósmego lipca dotarliśmy na Jasną Górę. Radość była ogromna, każdy z nas pokłonił się Królowej Polski. Z wdzięczności za opiekę na szlaku pielgrzymkowym wspólnie odśpiewaliśmy Czarną Madonnę. Następnego dnia udaliśmy się na spotkanie w Bazylice Archikatedralnej Świętej Rodziny z uczestnikami XVII Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rowerowej, gdzie powitał nas jej koordynator ks. Jerzy Grochowski. Po powitaniu wszyscy razem (1200 pielgrzymów) w asyście policji przejechaliśmy Aleją Najświętszej Maryi Panny na błonia. Tam mszę świętą odprawił biskup Diecezji zamojsko – lubaczowskiej Marian Rojek. Po uroczystości udaliśmy się do kaplicy z Cudownym Obrazem, żeby pożegnać Matkę Boską i poprosić o opiekę i jej obecność w naszym życiu.

WRÓCIMY TAM  ZA ROK