Sezon rowerowy na dobre się rozkręca. Pora więc rozpocząć przygotowania do XII Chełmskiej Pielgrzymki Rowerowej na Jasną Górę. Już teraz chcemy Was zaprosić do wspólnej wyprawy pątniczej na dwóch kółkach do duchowej stolicy Polski.

 Plan naszej pielgrzymki zakłada, że od 4 do 9 lipca mamy przejechać blisko 400 km, średnio 80 km dziennie. Będziemy podziwiać piękną naszą Ojczyznę i przyzywać wstawienictwa Matki Bożej nawiedzając różne kościoły. Pierwsze kilometry to trasa po płaskim terenie. Delikatnie pod górę będzie przez następne dni. Największe przewyższenia zaczną się dopiero ostatniego dnia kiedy będziemy dojeżdżać na Jasną Górę. Podczas naszej wyprawy każdy pielgrzym będzie mógł rozkoszować się pięknem Lubelszczyzny, ale i będzie także odkrywał nowe zakamarki województw: mazowieckiego, świętokrzyskiego, łódzkiego oraz śląskiego.

Jako organizatorzy zapewniamy wyżywienie (śniadanie i obiadokolacje), noclegi (przeważnie to sale gimnastyczne w szkołach), bus techniczny (na bagaże), ubezpieczenie NNW, przejazd promem przez Wisłę oraz transport dla pielgrzymów i rowerów z powrotem do Chełma. Koszt uczestnictwa w pielgrzymce: to 500 zł. Dodatkowo w ramach ceny rowerzyści otrzymają pamiątkową koszulkę. Każdy,kto chce wziąć udział w pielgrzymce ma wypełnić formularz zgłoszeniowy i wpłacić zaliczkę 200 zł na konto: CHEŁMSKIE STOWARZYSZENIE INICJATYW SPOŁECZNYCH w CHEŁMIE 22-100 Chełm, ul. Henryka Wiercieńskiego 5/52, BGŻ o/Chełm nr 69 2030 0045 1110 0000 0236 3820 w tytule: Imię i nazwisko z dopiskiem Pielgrzymka 2022 Pozostałą część kwoty będzie można wpłacić na spotkaniach organizacyjnych o których będziemy informować na bieżąco.

Formularz zgłoszeniowy (kliknij)

 

Plan pielgrzymki (kliknij)