Serdecznie zapraszamy na „Rodzinny Rajd Rowerowy Pagórami Chełmskimi”, który odbędzie się w dniu 16 sierpnia (niedziela), start – godzina 11.00 spod Chełmskiego Parku Wodnego. Chętnych do udziału zapraszamy do rejestracji za pośrednictwem formularza (rejestracja od godziny 10.00 w dniu imprezy) oraz zapoznania się z regulaminem. W związku z panującą sytuacją ilość miejsc jest ograniczona, dlatego też o uczestnictwie będzie decydowała kolejność zgłoszeń.

 

Długość trasy to 25 km w jedną stronę a w związku z tym, że liczymy na uczestnictwo całych rodzin tempo będzie bardzo rekreacyjne. Zarówno rajd oraz jego tematyka będzie poświęcona bezpieczeństwu rowerzystów w ruchu drogowym, dlatego też organizatorzy przewidzieli szereg tematycznych nagród tj. kaski, lampki, światełka, które służą poprawie bezpieczeństwa rowerzystów na jezdni. Nagrodą główną dla zwycięzcy rajdu jest ROWER! Ponadto na mecie rajdu nad Zalewem Maczuły przewidziane jest ognisko oraz warsztaty „bezpiecznie nad wodą” które przeprowadzą ratownicy z RWR o/Chełm.

Uczestnictwo w rajdzie jest całkowicie bezpłatne. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Chełma, Marszałek Województwa Lubelskiego, Szlak Green Velo a do współorganizacji włączyli się: Marka Lubelskie Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Chełmie, Chełmski Park Wodny, Piękny Grzech Sklep Rowerowy Serwis narciarski.

REJESTRACJA (kliknij)

Mamy zaszczyt zaprosić wszystkich rowerzystów, na Pielgrzymkę Papieską „śladami św. Jana Pawła II” w 100 rocznicę urodzin oraz jubileuszową X Chełmską Pielgrzymkę Rowerową na Jasną Górę. W tym roku rozpocznie się ona 3 lipca, aby po 8 dniach jazdy dojechać przed oblicze Najświętszej Maryi Panny i 11 lipca uczestniczyć w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rowerowej. Nasza trasa pątnicza będzie liczyć ok. 532 km i powiedzie nas przez wiele sanktuariów i inne miejsca kultu religijnego, dzienne trasy które będziemy musieli pokonać będą się wahały w przedziale 60-70 km. Dokładniej można zapoznać się z nią klikając w odnośnik Trasa. W tym roku będziemy mieli przyjemność jechać śladem pielgrzymek św. Jana Pawła II i odwiedzić następujące główne miejsca pielgrzymek tj. Tarnobrzeg, Kraków, Dąbrowa Górnicza, Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice i Częstochowa.
W tym roku wyjątkowo przewidujemy parę rzeczy których do tej pory nie było pierwszą z nich jest zwiedzanie Obozu Koncentracyjnego Auschwitz – Birkenau znajdującego się na obrzeżu miasta Oświęcim oraz dla ostudzenia co niektórych pielgrzymów pod względem szybszej jazdy przewidziany jest powrót z Częstochowy do Chełma na kołach jadąc jednym ciągiem z paroma przerwami w tym obiadowej.
Rzeczą której w 100% nie jesteśmy w stanie zapewnić to zakup pełnych stroi kolarskich dla każdego, oraz wydruk pamiątkowych albumów podsumowujących pielgrzymkę gdyż ta sprawa jest zależna od dofinansowania o jakie staramy się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego, ale robimy co możemy abyście Państwo byli zadowoleni.
Reasumując, koszt pielgrzymki jest identyczny jak w roku ubiegłym czyli 420 zł od osoby, w cenę jest wliczony transport bagaży na całej trasie, obiadokolację które jak w ubiegłym roku będziemy zamawiać, noclegi (głównie w salach gimnastycznych), powrót autokarem, transport powrotny rowerów oraz ubezpieczenie NNW uczestników. Zaliczkę w kwocie 200 zł wpłacamy na konto Chełmskiego Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych nr 69 2030 0045 1110 0000 0236 3820, lub gotówką w sekretariacie Szkoły Wiliams ul. Pocztowa 52F w Chełmie do końca marca (więcej szczegółów odnośnie płatności w regulaminie).
Zapisów dokonujemy za pośrednictwem Formularza, po uprzednim zapoznaniu się z regulaminem
Po więcej szczegółów zapraszamy na nasz portal internetowy www.rowerowychelm.pl oraz dyskusji na forum.

Osoby chcące wziąć udział w naszej pielgrzymce prosimy o dokonanie wpłaty zaliczki w kwocie 200 pln najpóźniej do 10 maja 2019 lub całości, czyli 420 pln. W przypadku wpłaty zaliczki, pozostałą kwotę wpłacamy do 10 czerwca.

Wpłacamy na konto

CHEŁMSKIE STOWARZYSZENIE INICJATYW SPOŁECZNYCH w CHEŁMIE 
22-100 Pokrówka, ul Jarzębinowa 10e
BNP Paribas o/Chełm nr 69 2030 0045 1110 0000 0236 3820 
w tytule: Imię i nazwisko z dopiskiem Pielgrzymka 2019

 

 

Niebawem udostępnimy pełną wersję trasy tegorocznej IX Chełmskiej Pielgrzymki Rowerowej na Jasną Górę. Tymczasem uszczkniemy rąbka tajemnicy i powiemy że będzie ona przejeżdżać przez.... Gniezno. Naprawdę przepiękna trasa, niestety dość płaska... Po drodze coś czego się nie spodziewacie ( jak na razie to tajemnica i będzie wielkim zaskoczeniem) Do przejechania coś koło 760 km w osiem dni. Rezerwujcie urlopy między 5 a 13 lipca. Nie zawiedziecie się. 
P.S. po opublikowaniu trasy na naszej stronie rowerowychelm.pl ruszą zapisy. 
Oczywiście ogłosimy je na FB.
Do zobaczenia na trasie pielgrzymki.

Zapraszamy wszystkich do udziału w IX Chełmskiej Pielgrzymce Rowerowej na Jasną Górę.

W tym roku wyruszamy w piątek 5 lipca by po ośmiu dniach dotrzeć przed najświętsze oblicze Matki Bożej na Jasnej Górze, czyli w dniu 12 lipca. Następnego dnia weźmiemy udział w XIV Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rowerowej i tradycyjnie w godzinach popołudniowych ruszymy autokarem do domu.

Nasza trasa (kliknij) będzie wiodła przez Gniezno i przejedziemy 780 km.

 

Zapisów dokonujemy za pomocą formularza (kliknij)

 

  Serdecznie zapraszamy wszystkich rowerzystów, sportowców oraz pielgrzymowiczów rowerowych na coroczne spotkanie opłatkowe.

W tym roku spotykamy się 5 stycznia 2019 r. o godz. 18.00 na mszy św. w kościele p.w. Św. Rodziny (u ks. Karola)

Po mszy udamy się na wspólne kolędowanie oraz poczęstunek do hotelu Kozak na ul. Hrubieszowskiej. 

Powiadomcie znajomych i przybywajcie !